KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARINDA UYGULANAN SİSTEMLER

OFF LINE (STANDBY)
Bu sistemde üretilen KGK 'ları şebekede herhangi bir kesinti yaşanmadığı sürece, beklemede kalan, ancak bir kesinti anında devreye girerek yüklere enerji sağlayan sistemlerdir. Şebekeden gelen gerilim herhangi bir şekilde aküler üzerinden geçmediği için regülasyon söz konusu değildir. Bu sistemde şebekenin kesilmesi anında yaklaşık 5 - 8ms ( beş - sekiz milisaniye ) içinde bir röle devreye girer ve 220 V 50 hz kare dalga formunda çıkışla yükleri besler, Bu süre çok kısa bir süre olsa bile oluşabilecek arktan zamanla sorunlar yaşanacaktır. Gerilim ve frekansa duyarlı yüklerde kullanılmaz, genellikle bilgisayarlarda ve amatör yüklerde kullanılır.

LINE INTERACTIVE
Bu sistemle üretilen KGK 'ları kademeli olarak regülasyon yaparak (± %15-25 aralığında ) akü ve şebekeyi voltajın durumuna göre orantılı bir biçimde kullanır. Şebeke kesintilerinde off-line sistemler gibi röle kontağından geçerek sistemi besler. Çıkışları genellikle kare dalga olmakla birlikte asenkron motorlu devreler için sinüs çıkışlı modelleride mevcuttur. Küçük sistemler için ekonomik olmaları pazarda tercih sebebi olmaktadır.

ONLINE - DOUBLE CONVERSION
Bu sistemde üretilen KGK 'ları şebekeden tamamen bağımsız olarak çalışırlar. Çift çevrim enerji transferi yaparlar. Şebeke gerilimi ne olursa olsun çıkış 220V ±%1 ve 50Hz ±%0.1 kalitesindedir.
On-Line KGK 'larında şebeke enerjisi filitre edilerek doğrultulur ve eviricinin girişini besler. Aynı zamanda bu filitre edilmiş enerji akülerin şarj edilmesi için kullanılır. Daha sonra evirici filitre edilmiş DC gerilimi alternatif gerilime (sinüse) çevirerek tüm yüklerin, temiz enerji ile beslenmesini sağlar. Frekans ve voltaj kararlılığı yüksektir.

DELTA CONVERSION
Çift enerji dönüşümlü kesintisiz güç kaynaklarından farklı bir nesildir. Giriş ile çıkış arasındaki voltaj ve reaktif güç farkını bir inverterle kapatma göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Yüksek verimlidir ancak birçok standardı sağlamaz. Frekans kararlılığı yoktur.

İNFORM Kesintisiz güç kaynakları online teknolojisi ile yüksek performanslı dinamik voltaj regülasyonu ve güvenli frekans aralığında çalışma sağlar (220Vac ±%1, 50-60 Hz ± %0,5).Yüksek verimlidir. Eco mode çalışma özelliği ile % 98 verim sağlar. DSP mikro işlemci saniyede 20.000 işlem denetimi ile şebeke ile senkron çalışarak yüklerin beslenmesi için kullanarak yüksek emniyet sağlar. Yogun bakım Ameliyathane gibi yükler için Paralelleme ve Redundant sistemleri ile güç ve güvenlik artırımı ( 6 adede kadar modular paralelleme ve ortak bir bypass kabineti üzerinden parallelleme imkanı)