AKÜ ÖMRÜNÜZÜ UZATIN!

UPS BAKIMLARI NEDEN Mİ ÖNEMLİ?

Aküler UPS’lerinizin en önemli ve hayati parçalarıdır. Akü arızaları ise UPS arızalarının yaklaşık %70 ini oluşturur. Bu nedenle, akülerin düzenli ölçümlerinin yapılması kritik önem taşır. UPS aküleri değiştirilirken kullanım ömürleri dikkate alınmalıdır. Örneğin 5 yıl ömür beklentili 40 akü kullanılan sistem de 3 yıl sonra meydana gelen 2 adet akü arızası sırasında sadece 2 adet akü değiştirmek sağlıklı sonuç vermeyecektir. Eski aküler nominal değerlerinde çalışmadığı için takılan yeni akülerin  kullanım ömrünü erken tamamlamasına neden olacaktır. Bu gibi durumlar da en doğru çözümü sunarak sisteminizin daha sağlıklı çalışması sağlanacaktır. Ayrıca anında müdahale ile işletme maliyetini büyük oranda azaltacağınız gibi, elektrik kesintisi anında sisteminiz hiç etkilenmeden çalışmaya devam edecektir.

ÖNLEMLERİNİZİ ALIN

Ups arızaları sadece akülerden meydana gelmez. Endüstriyel tesisler de uygun ortam seçimi büyük önem arz etmektedir. Tesis için de tozlanmadan arıtılmamış ve gerekli sıcaklık değerleri sağlanmamış alanlar da UPS ömrünü kısaltmaktadır. UPS’lerin metal tozlar dahil olmak üzere tüm tozları içine çekmesini ve sisteminize zarar vermesini ister misiniz? Bu durumların önüne geçebilmek için uygun koşulların sağlanmasını satın aldığınız andan itibaren takip ediyoruz. Kapasitör ve fan gibi kritik soğutma sistemi bileşenlerini arızalanmadan önce değiştirmenin de sistemininiz ömrünü uzatacağını biliyor muydunuz?  Bakımlarımızda UPS içi tozları ve fanlarınızı temizliyoruz, gerekli ölçümleri yaparak erken çözüm imkanı sunuyoruz. Bakımlarınız da tüm verileri kayıt altında tutup, olası sorunları size bildiriyor ve çözüyoruz.

20 YILDIR YANINIZDAYIZ

Kritik sistemleriniz çalışırken bakımlar sayesinde sisteminizin ömrü uzar ve kesinti riskini azaltır. 20 yılı aşan tecrübemiz ile alanında uzman teknisyenlerimizin gücü sayesinde maksimum güvenirliği sağlamak için 24 saat hizmetinizdeyiz ve çalışır durumda kalmanızı sağlıyoruz. İçiniz rahat olsun diye satın aldığınız 6 Kva üzeri cihazlar için 2 yıllık Garanti Süresi içerisinde  3 bakım hediye ediyoruz. Daha verimli ve sorunsuz bir sistem için düzenli bakımları ihmal etmeyin.